Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Newcastle piketon Lenglet për mbrojtjen

Newcastle piketon Lenglet për mbrojtjen

Mbrojtësi i Barcelonës, Clement Lenglet mund të jetë afrimi i parë i drejtuesve të rinj të Newcastle. Klubi anglez kërkon përforcime në mbrojtje dhe për ta transferuar që në Janar lojtarin, ka nisur menjëherë bisedimet me katalanasit.

Drejtuesit e klubit nuk duan të bëjnë Çmenduri që në merkaton e dimrit, pasi në verë kanë projektuar goditje të mëdha dhe për këtë mënyrë profili i Lenglet duket më i përshtatshmi për skuadrën.

Sipas mediave spanjolle, dëshira e 26-vjeçarit është të qëndrojë te katalanasit, por duke pare vështirësitë që po përballet klubi dhe që minutazhin dhe i tij në fushën e lojës është i pakët, futbollistit me shumë mundësi do të pranojë kalimin në “St. James’ Park”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore