Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Nesër finalja e kupës, FSHF hap dyert për tifozët, por me një kusht

Nesër finalja e kupës, FSHF hap dyert për tifozët, por me

Të dielën pritet të zhvillohet finalja e Kupës së Shqipërisë ndërmjet Tiranës dhe Teutës.

Ndeshja do të luhet në stadiumin e Air Albania dhe në këtë përballje, për herë të parë Federata Shqiptare e Futbollit do të pranojë që të lejohen tifozët e të dyja ekipeve.

“Të dielën, datë 2 gusht 2020 do të zhvillohet finalja e Kupës së Shqipërisë, midis Teutës dhe Tiranës, në stadiumin AirAlbania. FSHF kërkon nga instancat shtetërore që të marrim shembullin e Francës, ku finalja e kupës u zhvillua me tifozë në tribunat pas porte.

Sportdashësit janë qershia mbi tortë në një ndeshje futbolli e aq më tepër në një finale. Edhe FSHF konform rregullave dhe distancimit kërkon që të ketë një numër të kufizuar tifozësh, nën shembullin e Francës”, thuhet në njoftimin e FSHF.

Pas disa muajsh izolimi për shkak të pandemisë së koronavirusit stadiumet shqiptare duket se do të rikthejë tifozët dhe kjo me një numër kufizuar tifozësh. Ndeshja e sotme pritet të jetë dhe një test për praninë e tifozëve.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore