Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Në Serbi tifozët nuk pyesin për COVID, 1000 vetë në stadium për të parë Milanin

Në Serbi tifozët nuk pyesin për COVID, 1000 vetë në

Ndeshja mes Crvena Zvezda dhe Milanit në Ligën e Europës, në teori duhej të ishte një sfidë pa tifozë, pasi mbështetësit e dy skuadrave nuk lejoheshin si pjesë e kushteve të sigurise për mospërhapjen e COVID-19. Në teori, pasi praktika është diçka krejtësisht tjetër.

Tifozët serbë, që nuk shquhen se ndjekin rregullat dhe udhëzimet e shtetit të tyre, edhe pse kanë mësuar se nuk lejoheshin në stadium, kanë rrethuar fillimisht impiantin ku luhej sfida dhe kanë vendosur që të ndjekin gjithsesi duelin.

Kështu, rreth 1 mijë prej tyre kanë hyrë në tribuna duke bërë tifozllek të pandalur nga policia dhe forcat e sigurisë në impiant, ndërsa ndeshja ka vazhduar normalisht.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore