Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Në hapat e të atit, Ronaldo Junior i bashkohet...

Në hapat e të atit, Ronaldo Junior i bashkohet...

Cristiano Ronaldo Jr e ka ndjekur babanë e tij duke u larguar nga Manchester United, dhe i është ribashkuar Real Madridit, ndërsa babai i tij, Cristiano po kërkon ekipin e tij të radhës.

I biri i pesë herë fituesit të Topit të Artë, Cristiano Ronaldos, Cristiano Ronaldo Jr është larguar nga Manchester United pas shkëputjes së kontratës së babait të tij me “Djajtë e Kuq”, raporton KosovaPress.

Ylli portugez bëri një intervistë bombastike në dhjetor që përfundoi me atë, dhe ish-klubin e tij tani, të vendosin për shkëputje të kontratës.

Djali i tij, Cristiano Jr, po luante në akademinë e klubit të United, por që atëherë është larguar dhe i është bashkuar radhëve të akademisë së Real Madridit, ku ka luajtur më parë.

Karriera e Cristiano Jr ka pasqyruar kryesisht atë të babait të tij, kalimi nga Madridi në Juventus dhe më pas në Manchester United.

Ai tani është kthyer te Real Madridi, ku babai i tij kishte qenë duke u trajnuar në mënyrë që të qëndronte në formë ndërsa kërkon një skuadër të re në moshën 37-vjeçare.

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore