Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Ndeshja e çmendur në Itali, VAR i anulon katër gola një ekipi

Ndeshja e çmendur në Itali, VAR i anulon katër gola një

E pabesueshme , por brenda një ndeshje janë anuluar katër gola dhe kjo vetëm ndaj një ekipi. Bëhet fjalë pikërisht për ndeshjen e luajtuar në kampionatit italian mes  Napolit dhe Sasuolos, e cila përfundoi me rezultatin 2-0 për napolitanët.

Të katër golat i janë anuluar pëkërisht ekipit të Sasuolos, e cila ka qenë e pafat. Në fillim goli u parë iu anulua  për pozicion jashtë loje Djuricicit, më pas Caputos dhe Berardit.

Goli i katërt që iu anulua ishte sërisht i Djurcicit. Arbitri Gianluca Aureliano do të mbahet në këtë ndeshje të së shtunës me rekordin e vendosur për anulinin e katër gola.

Mediat italiane në komentimin e kësaj ndeshjeje i kanë cilësuar si korrekte këto vendimeve të arbitrave. Kjo ndeshje do të mbahet mend për shqiptarët të paktën, se shënoi lojtari i kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj, duke thyer kështu edhe mallkimin në kampionatin italian.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore