Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Ëndërron të bëhet ylli i Fiorentinës/ Futbollisti përfundon si eskortë në Romë, arrestohet edhe për ...

Ëndërron të bëhet ylli i Fiorentinës/ Futbollisti

Nga golat e ëndërruara me fanellën vjollcë, në dhomën nr. 5 të gjykatës së Romës. Ky është rrugëtimi i një nga talenteve më premtues të ekipeve zinxhir të Fiorentinës, Idriss Ben Moussa, tashmë 21 vjeç, pasi ka përfunduar duke punuar si eskortë me pagesë i regjistruar në faqen “Megaescort.info”.

Ai gjithashtu u ul në bankën e të akuzuarve si i arrestuar për grabitje. Ngjarja që e sheh si protagonist ndodhi mbrëmjen e së enjtes në lagjen Parioli, kur gjatë një takimi me pagesë, ai u përplas me një klient për të rrëmbyer një zarf me 1 mijë euro brenda, kufjet iPhone dhe një orë Rolex.

Më pas ndodhi sherri dhe erdhi ndërhyrja e agjentëve të komisariatit të Pratit, të cilët arrestuan lojtarin.

Në përfundim të gjykimit të drejtpërdrejtë, Ben Moussa, i lindur në Firence nga prindër marokenë, u la i lirë me kërkesë të prokurorit Mario Pesci.

“Javën e ardhshme po planifikoj një takim për të nënshkruar një kontratë profesionale me Fiorentinën. Unë nuk jam eskortë, u futa në faqe sepse doja një takim. Paratë? I mora, por ishte një vendim i momentit”, rrëfeu Ben Moussa, i cili ishte vetëm një vit në U -17 e klubit vjollcë me rolin e sulmuesit të dytë dhe më pas doli në pension.

Sipas aktakuzës, më 4 gusht Ben Moussa, tani i mbrojtur nga avokati Roberto Fabbri  kontaktohet herët pasdite për një takim nga një i ri në faqen e specializuar të eskortave, me çmimin e shërbimit të vendosur 100 euro.

Ai jeton në Firence, por distanca nuk është problem, pasi ka marrë trenin për në kryeqytet dhe është paraqitur në kohë për takimin e caktuar në orën 20:00 në Piazza Euclide.

Futbollisti pasi u fut në makinën e klientit, shkoi në apartamentin e djalit, ndërsa rrugës Ben Moussa, në veçanti, heshti për të kaluarën e tij si një futbollist i ri premtues toskan.

Por diçka nuk shkoi sapo ata hynë në shtëpi, pasi pronari i banesës, një 20-vjeçar nuk ndihej rehat. Ai e sheh Ben Moussa-n shumë nervoz, duke veshur rrobat dhe duke i kërkuar lojtarit të bëjë të njëjtën gjë.

Ai i thotë Ben Moussa-s se do ta kthejë në Piazza Euclide, por futbollisti nuk proteston. Ata kthehen në makinë, ku në kroskot ka një zarf me 1 mijë euro brenda.

Ben Moussa, fillimisht i hutuar, këtë herë e sheh atë dhe i kërkon djalit t’i blejë një paketë cigare. Kur klienti del nga makina, ai rrëmbeu zarfin, por klienti e pa dhe kjo solli sherrin, me Ben Moussa që i tha: “Do të të vras” .

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore