Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Ndër më të "moshuarit", por më i shpejti/ Ronaldo s'ka të ndalur, shënon rekordin e pabesueshëm

Ndër më të "moshuarit", por më i shpejti/ Ronaldo

Cristiano Ronaldo i ka impresionuar të gjithë me rikthimin e tij tek Manchester United si dhe me performancën në këto ndeshje të para.

Numri 7 ka shënuar deri më tani 4 gola në tre ndeshje që kur u rivesh me fanellën e kuqe.

Që në ndeshjen e parë pasi u transferua në kohë rekord nga Juventus, Ronaldo shënoi një dy-golësh të mrekullueshëm përballë Neëcastle United në prani të tifozerisë së Manchester, që e bërë këtë një ditë të mrekullueshme për ta.

Ai shënoi në Champions League dhe gjithashtu një gol të rëndësishëm në fitoren e vështirë 2-1 përballë Ëest Ham.

Përveç golave që ka shënuar Ronaldo shënoi edhe një rekord të ri. Në moshën 36-vjeçare ai regjistroi vrapimin më të shepjtë. Plot 32.52 km/h, në vend të dytë është Aaron Bissaka me 32.41.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore