Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Myrto Uzuni i jep fitoren Ferencvarosh (video)

Myrto Uzuni i jep fitoren Ferencvarosh (video)

Myrto Uzuni e bëri pushim javën e shkuar, pas 5 golave në pesë ndeshje radhazi me fanellën e Ferenvcarosh. Ditën e sotme beratasi u rikthye te goli, kundër skuadrës së Honved.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, në minutën e 56-të, ndëshkoi skuadrën e Naser Alijit (në stol) me një goditje në hyrje të zonës.

Uzuni deri më tani ka shënuar 8 gola në kampionatin hungarez, duke qenë shënuesi i dytë më i mirë në skuadrën e tij që po shkon drejt titullit kampion.  Ferencvarosh ka 56 pikë në kampion dhe mban vendin e parë. Ekipi hungarez është 17 pikë larg vendin të dytë që mbahet nga Pushkash Akademie.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore