Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Muriqi thërret Fenerbahcen: Stambolli qyteti i ëndrrave të mija

Muriqi thërret Fenerbahcen: Stambolli qyteti i ëndrrave të mija

Vedat Muriqi është një nga lojtarët që po përflitet më shumë për t’u larguar nga Lazio në merkaton e janarit. Për shkak të mungesave të hapsirave në formacionin e skuadrës bardhekaltër, sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës po mendon seriozisht largimin, madje Muriqi ka shprehur haptasi dëshirën për t’u rikthyer te Fenerbahce në Turqi, klubi tek i cili bomberi kosovar pati edhe shpërthimin e madh.

Pak ditë më parë Muriqi ishte i ftuar në një emision televiziv turk në Stamboll teksa deklaroi: “ Jemi shumë të lumtur që ndodhemi në këtë qytet. Si familje gjithmonë e kemi adhuruar Stambollin pasi një qytet magjik.

Vimë këtu sa herë mundemi edhe pse mund të kem vetëm 1 ose dy ditë pushim”, ka deklaruar sulmuesi kosovar ndërkohë që bashkëshortja e Muriqit me një postim në rrjetet sociale ka shkuar edhe më tej. “ Nuk kam qenë asnjëherë e kënaqur në Romë.

Dua të kthehem në Stamboll dhe të lexoj mendjen e presidentit të Fenerbahces”, shkruan ajo në rrjetet. Me pak fjalë familja e Muriqit dhe vetë lojtari kanë shprehur hapur dëshirën për t’u rikthyer në Stamboll duke i bërë thirrje Fenerbahces në një farë mënyre të shpejtojë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore