Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

“Mposhti” Mourinhio dhe Ancelottin-n/ Ja kush është tekniku spanjoll që pritet të vendoset në krye të Brazilit

“Mposhti” Mourinhio dhe Ancelottin-n/ Ja kush është

Botërori “Katar 2022” nuk ishte aspak i mirë për Spanjën e Luis Enrique, i cili e pa veten të eliminuar nga Maroku në fazën e 1/16-ave.

Menjëherë pas eleminimit, Enrique dha dorëheqjen duke u larguar nga pozicioni i tij si trajner. Por duket se për teknikun spanjoll, kjo eksperiencë nuk ka ndikuar aspak negativisht.

Së fundmi flitet se Federata Braziliane e Futbollit ka kontaktuar me ish-lojtarin dhe ish-trajnerin e Barcelonës,  duke e vendosur atë  në ‘pole position’ për t'u bërë trajner i Seleçaos. 

Brazili, i cili pas lamtumirës së Tite, vendosi t'ia besojë stolin një trajneri të huaj, ka nisur tashmë prej disa javësh, me emra të zëshëm si Carlo Ancelotti dhe José Mourinho, të cilët megjithatë kanë refuzuar. Ajo që vlerësohet veçanërisht te ish-trajneri i Spanjës është guximi i tij në lançimin e lojtarëve të rinj, idealë për rinovimin e kombëtares braziliane.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore