Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Mourinho shijon fitoren e 200-të të Premier League, pasi Spurs mposhti Evertonin

Mourinho shijon fitoren e 200-të të Premier League, pasi Spurs mposhti

Jose Mourinho tha se nuk janë të shumtë menaxherët që kanë pasur fatin të punojnë për tre nga klubet më të mëdha në botë teksa trajneri i Tottenham shijonte fitoren e të 200-të në Premier League. Mourinho festoi një moment historik të hënën, duke regjistruar fitoren e tij të 200-të të Premier League si menaxher pasi Spurs mundën Everton 1-0 në Londër.

Portugezi e arriti rezultatin në 326 ndeshje në top ligën angleze; vetëm legjenda e Manchester United Alex Ferguson (322) e arriti atë epërsi me më pak ndeshje. Mourinho fitoi 140 ndeshje në Premier League gjatë dy ndalesave në Chelsea, ku ai fitoi tre tituj lige - 50 të tjerë gjatë kohës së tij në United dhe të hënën shënoi të dhjetin e me Spurs që nga zëvendësimi i Mauricio Pochettino. "Unë kam qenë me fat sa kam punuar për tre nga klubet më të mëdha në vend. Kur je në një nga këta klube të mëdha është më e lehtë të kesh këto rezultate”, tha ai për gazetarët.

Tottenham e mori veten nga humbja 3-1 ndaj Sheffield United dhe një gol i minutës së 24-të nga Michael Keane, I dorëzoi trofenë burrave të Mourinhos duke ngritur në këmbë stadiumin eTottenham Hotspur. Spurs janë në vendin e tetë në Premier League, nëntë pikë larg katërshes më të mirë dhe një pikë prapa Arsenalit në vendin e shtatë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore