Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

“Molla bie nën mollë”/ Nipi i Maradonës mahnit me golin që shënon, kalon mbrojtësit një nga një...

“Molla bie nën mollë”/ Nipi i Maradonës mahnit me

Diego Maradona mbetet një ndër legjendat më të mëdha të futbollit, veçanërisht për ata që patën mundësinë të shijonin lojën e tij.

Por duket se dhe nipi i tij nuk ka më pak talent. Benjamin Aguero, 13-vjeçari i cili në fakt është dhe djali i legjendës së Manchester Cityt , Sergio Aguero dhe nipi Maradonës ka shënuar së fundmi një gol fantastik me skuadrën “Tigre”, ku ai aktivizohet në Primera Division në Argjentinë.

Në një video të publikuar në rrjetet socialë, Aguero kishte veshur fanellën ikonike të babait të tij me numër nëntë, me një siluetë të Maradonës në pjesën e përparme të pjesës së sipërme të tij. Ai shihet teksa vendos në lojë mbrojtësit për të shënuar golin e mrekullueshëm. Epo nuk thonë kot “Molla bie nën mollë”.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore