Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Mjeku që ndryshoi karrierën e Messi-t shpreson që Argjentina të dështojë në Kupën e Botës

Mjeku që ndryshoi karrierën e Messi-t shpreson që Argjentina

Mjeku i Messit, Diego Schwarzstein, ka thënë se dëshiron që Argjentina të humbasë të gjitha ndeshjet e saj në Kupën e Botës.

Schwarzstein luajti një rol jetik në karrierën e Leos. Pasi u diagnostikua me mungesë të hormonit të rritjes, ishte Schwarzstein ai që e trajtoi. Katër vjet pas bashkëpunimit të tyre, Messi nënshkroi me Barcelonën dhe, përpara se të transferohej në Spanjë, lojtari i dha mjekut të tij një fanellë të Newell’s Old Boys me mbishkrimin “Për Diegon, me dashuri nga Leo Messi”.

Pavarësisht se Messi është bërë yll botëror, ai nuk e ka harruar ish-mjekun e tij dhe ruan një marrëdhënie të ngushtë me të.

Megjithatë, pavarësisht miqësisë së tyre, Schwarzstein pranoi se ai nuk donte që Argjentina të kishte sukses në Kupën e Botës. Në një intervistë për The Times, ai tha:

“Si një tifoz futbolli, do të doja që Argjentina të bëhej kampione. Si shtetas i Argjentinës, si person, do të doja që ata të humbnin të tre ndeshjet dhe të eliminoheshin në turin e parë. Pse? Jam i bindur se kjo qeveri e turpshme populiste që kemi do të përfitojë nga suksesi i Argjentinës në Kupën e Botës për të maskuar situatën në vend.

Ata mund të shpallin një zhvlerësim të monedhës në ditën e lojës së ekipit, kur askush nuk do t’i kushtojë vëmendje.

Kam kaluar shumë kriza në këtë vend, por kjo është më e keqja. Shifrat e qeverisë thonë se për të mos qenë i varfër, duhet të fitosh 120,000 pesos argjentinase në muaj (rreth 650 dollarë), por paga minimale është 60,000 pesos, kështu që edhe ata që kanë një punë janë të varfër”. 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore