Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Çmimi marramendës, del në ankand fanela me të cilën Maradona debutoi në Botëror

Çmimi marramendës, del në ankand fanela me të cilën

Fanela e përdorur nga Diego Maradona në ndeshjen e tij të parë në një Botëror futbolli do të dalë në ankand dhe pritet që të shitet për një çmim marramendës.

Ai që nga shumë konsiderohet si futbollisti më i mirë në botë, debutoi në një Kupë Bote në 13 qershor 1982, në ndeshjen e grupit Argjentinë-Belgjikë. Argjentina humbi 1-0, por Maradona, i cili ishte vetëm 21 vjeç, tregoi potencialin e tij.

Fanela e përdorur në atë ndeshje që do të dalë në ankand, ka edhe firmën e vetë Maradonës. Ankandi do të nisë nga 65 mijë dollarë, por ekspertët mendojnë se do të shitet për jo më pak se 200 mijë dollarë.

Diego Maradona ndërroi jetë në nëntor të vitit të kaluar, pas një ataku në zemër, në moshën 60-vjeçare.

Çmimi marramendës, del në ankand fanela me të cilën

Çmimi marramendës, del në ankand fanela me të cilën

Çmimi marramendës, del në ankand fanela me të cilën

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore