Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Mike Tyson zbulon se me cilin boksier do të donte të përballej në të gjitha kohërat

Mike Tyson zbulon se me cilin boksier do të donte të përballej

Mike Tyson tha se ai do të dëshironte të përballej me Floyd Mayweather në një duel ëndrrash.

Iron Mike dhe Mayweather shpesh herë krahahsohen nga arritjet e tyre, duke u quajtur si më të mirët e boksit, për shkak të rekordeve të tyre.

Legjenda e boksit tha se është një mëkat që Mayweather nuk ishte pjesë e kategorisë së peshave të rënda në mënyrë që të përballeshin.

“Do të doja që të luftoja kundër tij (Mayweather). Do të doja që ai të ishte në peshën time”, tha Tyson në një intervistë për ShoBox.

Legjenda e boksit gjithmonë ka vlerësuar me fjalë të mëdha për amerikanin që e ka mbyllur karrierën e tij në një rekord prej 50 fitoresh, asnjë barazim dhe asnjë humbje. 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore