Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Messi i rikthehet magjisë, driblon mes 5 lojtarëve në zonë dhe shënon (VIDEO)

Messi i rikthehet magjisë, driblon mes 5 lojtarëve në zonë

Lionel Messi ishte i papërmbajtshëm në fitoren 3-0 të Barcelonës ndaj Elches në kuadër të ndeshjes të mbetur të javës së parë në La Liga.

Barcelona triumfoi me lehtësi në Camp Nou ndaj Elches me rezultat të pastër 3-0, falë dy golave të Messit (48’, 69’) dhe një goli nga Jordi Alba (73’).

Megjithatë, paraqitja brilante e kapitenit argjentinas, Messi, ka ‘pushtuar’ mediat sociale.

Goli i dytë personal i Messit po vlerësohet pasi sulmuesi përfundoi aksionin në një mënyrë mahnitëse kundër Elches.

Pas një veprimi të mirë të holandezit Frenkie de Jong, Messi mori topi duke dribluar lojtarët në zonë

Messi ka shënuar deri tani 18 gola në La Liga këtë sezon, dy gola përpara ish-bashkëlojtarit të tij te Barcelona, Luis Suarez.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore