Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

"Më 7 korrik, Ronaldo do të kthehet në Serie A"

"Më 7 korrik, Ronaldo do të kthehet në Serie A"

“Kam konfirmime nga disa burime se Roma po përpiqet të nënshkruajë me Cristiano Ronaldon”. Kështu foli Angelo Di Livio në mikrofonat e “Retesport”, në takimin e zakonshëm të pasdites gjatë “1927”.

Ish-lojtari i Romës dhe Juventusit më pas deklaroi: “Nga ajo që kam mësuar ditët e fundit, Roma me të vërtetë po përpiqet të nënshkruajë me CR7 dhe 7 korriku mund të jetë data e shpalljes së portugezit verdhekuq”.

Më pas, Di Livio shtoi: “Është një mospërfillje që qarkullon vazhdimisht në botën e futbollit. Shumë ish-futbollistë flasin për këtë, shumë prokurorë e thonë.

Për më tepër, më ka ndodhur të flas me një mik të dashur që punon në televizion dhe që mësoi për negociatat e Ronaldos nga një menaxher shumë i rëndësishëm i klubit verdhekuq, gjatë një darke disa ditë më parë”.

Pak ditë më parë, edhe Fabio Petruzzi, te verdhekuqtë nga viti 1994 deri më 2000, foli për këtë transferim të Ronaldos, sërish në mikrofonat e “Retesport”: “Unë e di me siguri nga një person shumë i akredituar që punon në botën e futbollit se Roma po përpiqet në të gjitha mënyrat për të marrë Cristiano Ronaldon.

Janë disa detaje për t’u sqaruar, veçanërisht për të drejtat e imazhit. Por e di që portugezi do të largohet nga Manchester United”. Ndërkohë, më 7 korrik, trofeu i Ligës së Konferencës do të ekspozohet në muzeun e “Olimpico”. Ky trofe, gjatë muajit qershor vizitoi pesë komuna me falënderimin e Romës për gjithë mbështetjen.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore