Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Mbyllet sfida! Partizani me "kokë ulur", largohet nga fusha pas humjes ndaj Basel

Mbyllet sfida! Partizani me "kokë ulur", largohet nga fusha pas

Mbyllet zfida në Zvicër Partizani me "kokë ulur", largohet nga fusha pas humjes 3 me 0 ndaj Basel. Partizani nuk ia ka dalë t’i bëjë ballë Baselit dhe doli i mundur pastër nga “St. Jacob Park”. 

43 minuta e mbajti të pastër skuadra e Ilir Dajës portën, para se Stocker të tundte rrjetën në, pas një rrëmuje në zonë, të cilën Baseli e shfrytëzoi në maksimum. Më pas në minutën e 54-t Baseli do të gjente edhe golin e dytë me një “perlë” të Arthur Cabral, i cili shënoi shumë bukur me roveshatë dhe fiksoi shifrat në 2-0.

Gjithsesi rrjetën do e gjende një emër i njohur i kësaj ndeshje, Valentin Stocker, i cili shënoi të dytin personal dhe të tretin për Basel. Kështu mbyllet me shifrat 3-0 kjo ndeshje, me Partizanin, që vetëm një mrekulli e çon në raundin e tretë të Conference League.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore