Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

"Mbappe?"/ Reagimi i Neymar bëhet viral dhe konfirmon gjithçka (VIDEO)

"Mbappe?"/ Reagimi i Neymar bëhet viral dhe konfirmon

Neymar ka nxitur spekulimet për një përçarje me Kylian Mbappe pasi refuzoi të flasë për marrëdhënien e tij me shokun e skuadrës te Paris Saint-Germain.

Dyshja thuhet se ka një marrëdhënie të ftohtë në Parc des Princes, pavarësisht se kanë shënuar 21 gola mes tyre këtë sezon për Les Parisiens.

U pretendua në korrik se si Mbappe dëshironte që ish-ylli i Barcelona-s të shitej këtë verë për shkak të mungesës së tij të “disiplinës”.

Dhe më pas u raportua se si PSG e kishte nxjerrë Neymar në shitje pas rinovimit milioner dhe afatgjatë të Kylian Mbappe.

Dy lojtarët kanë qenë protagonistë të një përplasje në fushë për shkak të një penalltie, ku u përfshinë në një grindje se kush duhet të ekzekutonte goditjen nga pika e bardhë kundër Montpellier.

Pas ndeshjes, Neymar pëlqeu shumë postime në Twitter që kritikonin vendimin e PSG-së që ish-ylli i Monaco të ekzekutonte penallti përpara tij.

Kishte më shumë dramë në fushë në fillim të këtij muaji kur Neymar u zemërua me Mbappe pasi francezi nuk ia pasoi topin, duke i hequr mundësinë të kompletonte tregolëshin.

Mbappe foli për miqësinë e tij me Neymar në fillim të shtatorit, pasi pranoi se ka “momente të ftohta” me ish-yllin e Santos.

Neymar u pyet për marrëdhënien e tij me fituesin e Kupës së Botës 2018 pasi ai ndihmoi Brazilin të mposhtte Ganën 3-0 të premten mbrëma.

Kur u pyet në lidhje me marrëdhënien me Mbappe, Neymar tha: “Nuk e kuptoj”. Më pas shtoi: “Me Kylian?”. Pasoi një psherëtimë e shkurtër, ku më pas tha: “Nuk e kuptoj”.

Neymar më pas zgjodhi të largohej nga intervista pasi nuk pranoi të fliste më shumë për shokun e tij të skuadrës. Komentet e tij vijnë vetëm një ditë pasi Mbappe zbuloi se ai gëzon më shumë liri në fushë me Francën sesa te PSG me Neymar dhe Lionel Messi.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore