Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Mbappe merr përfundimisht VENDIMIN, telefonon personalisht Presidentin e Real Madrid dhe...

Mbappe merr përfundimisht VENDIMIN, telefonon personalisht Presidentin e

Kylian Mbappe bëri një telefonatë personale për t’i dhënë lajmin e keq presidentit të Real Madridit, Florentino Perez, pasi ra dakord për një marrëveshje të re me PSG-në që do të qëndrojë në Francë për tre sezone të tjera.

23-vjeçari ishte lidhur me një lëvizje në La Liga gjatë gjithë sezonit, pasi ai refuzoi bisedimet për një zgjatje të kontratës për të mbetur në Ligue 1, por tani ka vendosur para se të bëhet një agjent i lirë.

Mbappe ka zgjedhur të qëndrojë me PSG-në pasi ka fituar katër tituj të ligës me klubin që nga transferimi i tij në 2017 nga Monaco, dhe e bëri të qartë këtë në një bisedë të sinqertë telefonike me Perez këtë javë…

Fabrizio Romano u tha ndjekësve të tij të shtunën (21 maj) se Mbappe donte t’i tregonte drejtpërdrejt bosit të Real Madrid vendimin e tij. Ai gjithashtu tha se marrëveshja e tij e re me PSG-në është bërë dhe është konfirmuar plotësisht, pasi është lidhur me një transferim te Real Madrid vitin e fundit.

Deri të premten, ish-trajneri i Tottenham, Mauricio Pochettino u tha tifozëve të PSG-së se ai nuk e kishte idenë se çfarë do të vendoste sulmuesi me të ardhmen e tij. Ai tha: “Shpresoj që Kylian të jetë ende këtu për shumë vite në vazhdim, por gjithashtu nuk mund të gënjej.

Nuk e di se çfarë do të ndodhë. Ka shumë thashetheme, por lojtari është ai që do të ketë për të folur për këtë”. Nje lajm tjeter qe vjen nga Spanja ka te beje me faktin se pas ketij vendimi te Mbappe, Perez duket se ka vendosur qe dyert e Bernabeut te mos hapen me kurre per sulmuesin!

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore