Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Mbappe dhe Ronaldo “puthen” në fushën e lojës/ Imazhi "pushton" rrugët e Torinos

Mbappe dhe Ronaldo “puthen” në fushën e lojës/ Imazhi

Kylian Mbappé dhe Cristiano Ronaldo duke u puthur në fushën e futbollit.

Kjo është vepra e re provokuese e Andrea Villa, artistit të rrugës,e krijuar në Torino, pak para fillimit të Kupës së Botës në Katar.

“Doja të parashtroja dy probleme kryesore në botën e futbollit. E para është çështja LGBT dhe homofobia e fshehtë në mjedisin e futbollit. Unë përshtata Mbappe dhe Ronaldo duke u puthur, ikona të futbollit modern në një botë ku ka lojtarë që janë haptazi homoseksualë (shumë e çuditshme), dhe ku femrat në programet sportive konsiderohen objekte pa tru."- tha ai.

"Së dyti, skandalet e trajtimit të komunitetit LGBT në Katar dhe liria e kufizuar e të shprehurit ndaj grave. E turpshme sesi FIFA e ka hedhur kaq hapur imazhin e saj për para frikacake dhe interesa ekonomike”- ka vazhduar ai.

Posterat në Torino janë postuar në corso Fiume dhe corso Regina Margherita.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore