Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Mbappe dhe Haaland, jashtë podiumit/ Këto janë 25 lojtarët më të kushtueshën në merkaton aktuale

Mbappe dhe Haaland, jashtë podiumit/ Këto janë 25 lojtarët

Observatori i Futbollit CIES ka hartuar një listë me vlerat e tregut të futbollistëve sipas algoritmit të vet, bazuar në kritere të ndryshme.

Është një listë me 100 lojtarë, por ne po paraqesim këtu 25 kryesorët, me vlerën më të lartë aktualisht. Një listë e dominuar nga tre anglezë, në të cilën ka vend edhe për tre spanjollë.

Befasues është fakti se Haaland dhe Mbappé, dy yjet që konsiderohen trashëgimtarë të Messi-Ronaldo, nuk janë as në podium.

25. Sergiño Dest (Barcelona) – 92.7 milionë euro
26 Marcos Llorente (Atlético Madrid) – 93.1 milionë
27. Achref Hakimi (Inter) – 93.5 milionë
28. Gabriel Jesus (Manchester City) – 98.7 milionë
29. Raheem Sterling (Manchester City) – 99.5 milionë
30. Bruno Saka (Arsenal) – 104 milionë
31. Bernardo Silva (Manchester City) – 104.2 milionë
32. Vinícius (Real Madrid) – 104.4 milionë
34. Timo Werner (Chelsea) – 108.9 milionë
33. Ruben Dias (Manchester City) – 114.4 milionë
34. Trent Alexander-Arnold (Liverpool) – 115 milionë
35. Kai Havertz (Chelsea) – 116.5 milionë
36. Ferran Torres (Manchester City) – 118 milionë
37. Kylian Mbappé (PSG) – 118.3 milionë
39. Jadon Sancho (Borussia Dortmund) – 120.8 milionë
40. Mason Mount (Chelsea) – 123.6 milionë
41. Joao Félix (Atlético Madrid) – 127.8 milionë
42. Alphonso Davies (Bayern Munich) – 131.6 milionë
43. Pedri (Barcelona) – 133.2 milionë
44. Frenkie de Jong (Barcelona) – 138.7 milionë
45. Bruno Fernandes (Manchester United) – 154.3 milionë
46. Erling Haaland (Borussia Dortmund) – 155.5 milionë
47. Marcus Rashford (Manchester United) – 159.1 milionë
48. Mason Greenwood (Manchester United) – 178 milionë
49. Phil Foden (Manchester City) – 190.2 milionë

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore