Manchester City me pikë të plota, fiton ndaj Olympiacosit dhe siguron kalimin në fazën tjetër

Manchester  City me pikë të plota, fiton ndaj Olympiacosit dhe siguron

Manchester City ka fituar në transfertë ndaj Olympiacos me rezultatin 1-0 në ndeshjen e katërt të grupeve në Ligën e Kampionëve.

The Citizens kanë triumfuar në ndeshjen e zhvilluar në Greqi dhe me këtë fitore kanë siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt duke kaluar nga vendi i parë i Grupit C.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të madh të Cityt, duke krijuar shumë raste dhe menaxhuar lojën.

Megjithatë, anglezët arritën vetëm një gol në minutën e 36-të me anë të Phil Foden, i cili shënoi për 1-0 pas një asisti perfekt nga Raheem Sterling.

Pas kësaj fitore, City ka 12 pikë nga katër ndeshje, ndërsa Olympiacosi zë vendin e tretë me vetëm tri pikë.