Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

“Lojtari i Artë” 2021! Robert Lewandowski fiton sërish çmimin prestigjioz…

“Lojtari i Artë” 2021! Robert Lewandowski fiton sërish

Sport- Robert Lewandowski është votuar ende “Golden Player”, si në vitin 2020. Por kurorëzimi i këtij viti vlen edhe më shumë. Po, sepse këtë here edhe ishte bordi i menaxherëve të formuar nga Tuttosport ishte mjaft i spikatur.

Një juri elitare, me më shumë se dyqind trofe karriere ndërmjet kampionateve, kampionëve, europianëve dhe kupave botërore, e përbërë nga Shevchenko, Matthäus, Stoichkov, Butragueno, Nedved, Chapuisat, Toni, Eto’o, Costacurta, Van der Sar, Verón, Rui. Costa dhe Lina Souloukou, menaxherja e përgjithshme e Olympiacos, me një rol drejtues edhe në ECA.

Lewandowski mund të mos ketë fituar gjithçka si në 2020-ën magjike, ku ngriti çdo trofe të skuadrës dhe u shpall “Golden Player” nga Tuttosport, por për kampionët e “skuadronit” tonë, polaku ishte ende numri një në vitin kalendarik. Më shumë se trofe, ai ende fitoi një tjetër Bundesligë dhe fitoi “Këpucën e Artë”.

Lewandowski e ka konfirmuar veten si një makinë goli të pagabueshëm dhe më 13 dhjetor, gjatë ceremonisë në Nuvola Lavazza në Torino, ai do të konfirmohet në fronin e “Golden Player” nga kampionët e bordit, të cilët me votat e tyre e preferuan atë në vend të Jorginhos (i 2-ti) dhe Lionel Messi (i 3-ti).

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore