Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Liverpool 'mbron' titullin kampion, Salah heroi i ndeshjes, shënon tre gola

Liverpool 'mbron' titullin kampion, Salah heroi i ndeshjes,

Liverpool e nisi mbrojtjen e titullit kampion në Angli me një fitore 4-3 ndaj Leeds, në një “Anfield” të boshatisur.

Mohamed Salah ishte heroi i ndeshjes për ekipin e drejtuar nga Jurgen Klopp. Sulmuesi egjiptian shënoi 3 gola, dy prej të cilëve me 11-metërsh, për t’i dhënë 3 pikët e para “The Reds”-ave.

Tre herë kaloi në avantazh Liverpool, por në të treja rastet u barazua nga skuadra e Marcelo Bielsa. Por, në minutën e 88, Salah shënoi golin e katërt dhe të fitores për vendasit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore