Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Liga e Kombeve/ Mbyllet pjesa e parë, Kosova në disavantazh ndaj Sllovenisë

Liga e Kombeve/ Mbyllet pjesa e parë, Kosova në disavantazh ndaj

Ka përfunduar pjesa e parë mes Kosovës dhe Sllovenisë në kuadër të Ligës së Kombeve.

Përfaqësuesja kosovare ka shkuar në pushim me disavantazh në 45 minutat e para. Me disa kombinime të mira të lojtarëve të Kosovës, ata ishin pranë portës së Jan Oblak, mirëpo mungoi saktësia.

Bernard Challandes mbeti i frustruar nga ky aksion i pa përfunduar mirë, duke kërkuar më shumë përqendrim.

Ishte minuta e 22-të, kur Haris Vuckic morinjë asist nga Sandi Lovric dhe shënoi në portën e Aro Muric.

Një kombinim i mrekullueshëm i lojtarëve të Kosovës erdhi në minutën e 35-të, ku Zhegrova dhe Berisha ndërtuan aksionin, por goditja finale e Zenelit përfundoi jashtë portës.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore