Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Lidhje me mafiozët e Italisë/ Dënohet me 3 vite burg ish-ylli i Juventus

Lidhje me mafiozët e Italisë/ Dënohet me 3 vite burg ish-ylli i

Ish-ylli i Juventusit dhe Palermos, Fabrizio Miccoli raportohet se ka humbur apelin pasi u dënua me tre vjet e gjysmë burg për një zhvatje mafioze.

Miccoli, 42 vjeç, e mori dënimin për herë të parë në janar 2020 pasi u akuzua se kishte lidhje me Mauro Lauricella, djalin e bosit të njohur mafioz Antonino, në rrethin Kalsa të Palermos për të ndihmuar në rikuperimin e një borxhi pesëshifror.

Ish-lojtari i Italisë dyshohet se u përpoq të ndihmonte një mik, të cilit i detyroheshin 20,000 euro (17,000 £) mes një mosmarrëveshjeje me një biznesmen nga Siçilia, që thuhej se kishte ardhur nga shitja e një klubi nate në Isola delle Femmine.

Thuhet se ai iu drejtua Lauricella-s për të ndihmuar në marrjen e parave dhe çështja u zbullua saktësisht kur hetuesit regjistruan një bisedë në të cilën ai fyente gjyqtarin anti-mafia, Giovanni Falcone.

Avokatët e Miccoli ende duan të apelojnë dënimin kur u dha në janar të vitit të kaluar, por Sky Sport Italia pretendon që tani është refuzuar.

Lidhje me mafiozët e Italisë/ Dënohet me 3 vite burg ish-ylli i

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore