Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Lewandowski i zhgënjyer/ Kërkon largimin nga Bayern: "Topin e Artë mund të ma japë vetëm..."

Lewandowski i zhgënjyer/ Kërkon largimin nga Bayern: "Topin e

Një burim i gazetës spanjolle AS sot ka thënë se superylli i Bayern Munich-ut, Robert Lewandowski, i cili me shumë polemika nuk e fitoi çmimin “Topi i Artë” këtë vit, dëshiron një sfidë të re dhe jo vetëm që dëshiron të largohet nga Bayern verën e ardhshme, por ai e ka bërë të qartë se është Real Madrid destinacioni ku dëshiron të transferohet.

Sipas raportit, një pjesë e faktorit motivues është se ai ndjen se një ekip si Real Madridi mund t'i japë atij vëmendjen mediatike të nevojshme për të fituar një çmim si "Topi i Artë" dhe se klubi i tij aktual mund të mos ketë të njëjtën makinë PR-i.

Në raportin e AS thuhet gjithashtu se Lewandowski i ka thënë tashmë agjentit të tij, Pini Zahavi, që të ketë prioritet një ofertë të pashmangshme nga Real Madrid.

Sigurisht, një marrëveshje si kjo ka shumë sfida. Së pari, Real Madrid tashmë do të ketë prioritet Kylian Mbappe dhe Erling Haaland më shumë se sa një sulmues 33-vjeçar.

Dhe edhe nëse skuadrës i mungon Haaland, përshtatja e Lewandowskit me Benzema, Vinicius dhe Mbappe nuk do të jetë e lehtë nga një këndvështrim sportiv.

Ndoshta kjo sfidë ekziston edhe me Haaland-in, por të paktën norvegjezi është shumë më i ri dhe është dikush që mund ta ndërtojë kiminë me skuadrën sapo Benzema të largohet nga klubi pas disa vitesh.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore