Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Legjenda e Atletico Madrid kthehet në shtëpi, detyra e tij e re

Legjenda e Atletico Madrid kthehet në shtëpi, detyra e tij e re

Fernando Torres kthehet në shtëpi. Ish sulmuesi i Atletico është zgjedhur nga Colchoneros si trajneri i ri i Juvenil A, ekuivalenti i ekipit të të rinjve të klubit Rojiblanco.

Ky është njoftimi i spanjollëve: “Legjenda kuqezi kthehet në klubin tonë për t’u bashkuar me radhët e trajnerëve të Akademisë, duke marrë frenat e Atlético de Madrid Juvenil A në sezonin 2021/22.

Torres, i cili sezonin e kaluar jetoi me disa skuadra rojiblancas për të mësuar në lidhje me jetën e përditshme të stafit trainues dhe metodologjinë e klubit, do të bëjnë një hap të mëtejshëm në formimin e tij.

El Niño është një njohës i përsosur i klubit tonë në përgjithësi dhe i Akademisë sonë në veçanti, pasi që ai u bashkua me rojiblancas në 1995.

Më 27 maj 2001 ai bëri debutimin e tij në ekipin e parë me 35′ dhe një javë më vonë ai nënshkroi të parin nga 129 golat e tij nga rojiblanco te Carlos Belmonte de Albacete.

Fernando veshi rojiblanco në 404 ndeshje zyrtare, por ai me krenari veshi ngjyrat tona gjatë gjithë karrierës së tij kudo që luajti: Liverpool, London, Milan dhe Tosu, ku ai e përfundoi karrierën e tij duke mbrojtur fanellën e Sagan Tosu”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore