Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Leao mbetet “djall”, tifozët e Milanit mund të buzëqeshin

Leao mbetet “djall”, tifozët e Milanit mund të

Pas një mbrëmje të errët, tifozët kuqezi kanë vetëm një arsye për të buzëqeshur. Milan dhe Rafa Leao kanë gjetur akordin total për rinovimin e kontratës deri në 2028.

Zëra shumë pranë lojtarit bëjnë me dije se mes palëve ka akord total, madje firma mund të vijë përpara ndeshjes së kthimit kundër Interit.


Flitet për 7 milionë euro në sezon, plus 2 të tjera në formë bonusi në momentin kur do të hedh firmën. Përcaktues në këtë është borxhi prej 22 milionë euro që i detyrohen Sporting Lisbonës, shifër që do ta paguaj Lille.


I bindur për rinovimin e Leao-s u shfaq përpara ndeshjes edhe drejtori sportiv, Paolo Maldini: Po, jemi shumë pranë, ka qenë përcaktuese dëshira e klubit dhe lojtarit”, u shpreh shkurtimisht Maldini.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore