Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Lajm i mirë/ Champions League do të luhet me tifozë

Lajm i mirë/ Champions League do të luhet me tifozë

Faza e gupeve të Champions League është shumë pranë, dhe çdo vend po bën përpjekjet e tij maksimale në mënyrë që futbollit t’i rikthehen tifozëve. Në Francë, Gjermani dhe Itali, stadiumet kanë nisur të gjallërohen disi dhe vihet re nga një pjesëmarrje e vogël e tifozëve.

Ndërkohë, edhe UEFA nga ana e saj duket se do të japë të hënën “dritën jeshile” që Liga e Kampionëve të luhet me praninë e një numri të caktuar tifozësh teksa numri i tifozëve që mund të ndjekin sfidën do t’i lihet në dorë për t’u vendosur qeverive përkatëse.

UEFA-s i ka pëlqyer mënyra se si u menaxhua finalja e Superkupës së Europës mes Seviljes dhe Bajern Mynih në Budapest ku të pranishëm ishin mbi 15000 tifozë dhe sinjalet pozitive të marra nga ai eksperiment e shtyjnë që edhe për ndeshjet e radhës në Europë, nga ana e saj të lejojë rikthimin e tifozëve.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore