Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Lajm i madh/ Hapen dyert e stadiumit për tifozët anglezë

Lajm i madh/ Hapen dyert e stadiumit për tifozët anglezë

Rikthehen tifozët nw stadiumet angleze. Pas njw viti tw errwt tw kushtwzuar nga pandemia e Covid, Anglia ka vendosur qw tw hapw stadiumet pwr tifozwt e "etur" e kjo pwwr njw numwr tw reduktuar.

Finalja e Kupës Carabao midis Tottenham dhe Manchester City do të ketë 8,000 tifozë të pranishëm pasi u konfirmua si një ngjarje pilot për të provuar kthimin e turmave të mëdha tw tifozwve.

Një pjesë e biletave do t'u vihet në dispozicion të dy klubeve për ndeshjen në stadiumin Wembley më 25 Prill.

Pjesa tjetër do t'u jepet banorëve lokalë në stafin e Brent dhe NHS, shërbimit shëndetësor. Rick Parry, kryetar i Lidhjes Angleze të Futbollit (EFL), tha se ishte një "moment historik i rëndësishëm". Më 18 Prill, gjysmë-finalet e Kupës FA midis Leicester City dhe Southampton do të kenë 4,000 tifozë ndërsa finalen e 15 majit do të mirëpresë 21,000 spektatorë.

Këto lojëra mund të provojnë gjithashtu një skemë pasaporte Covid, ku pasaportat do të tregonin nëse një person ishte vaksinuar, kishte një test të fundit negativ ose imunitet natyror.

Ndeshjet janë tre nga nëntë eventet në të gjithë sportet dhe artet - i cili gjithashtu përfshin Kampionatin Botëror të Snooker - i cili do të përdoret për të siguruar "të dhëna dhe kërkime kryesore shkencore" se si ngjarjet mund të hapen në mënyrë të sigurt për tifozët në përputhje me hartën e rregullave të daljes nga izolimi.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore