Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Kush është sportisti shqiptar që kishte miqësi me Maradonën kur të dy përfaqësonin Barcelonën

Kush është sportisti shqiptar që kishte miqësi me

Armando Diego Maradona ka ndërruar jetë në moshën 60 vjeçare, duke lënë pas një karrierë të bujshme si futbollist.

Gjatë kohës që luante te Barcelona për ekipin e futbollit, ishte edhe një shqiptar që luante në këtë klub, por për ekipin e hendbollit.

Petrit Fejzullahu është një nga hendbollistët më të njohur shqiptarë të Kosovës, pasi ka bërë karrierë te Crvena Zvezda dhe Barcelona.

Para rreth 37-38 viteve, është shkrepur edhe foto ku shihet Petriti me Diegon, në atë kohë të dy në kulm të karrierës.

Fejzullahu nga periudha 1982-1985 ka luajtur për HC Barcelonën, ndërsa Maradona për FC Barcelonën (1982-1984). 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore