Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Kush është lojtari më i shkurtër në Serie A? Emri që nuk e prisni

Kush është lojtari më i shkurtër në Serie A? Emri

Milinkovic-Savic i Torinos është lojtari më i gjatë në Serie A me 2.2 metra i gjatë; për sa i përket më të ulëtit, gjithmonë nga kampionati italian, duhet të shkojmë në kryeqytet, pikërisht te Lazio.

Në fakt, klubi bardhekaltër ka lojtarin më të shkurtër në Serie A dhe po flasim për Pedro; sulmuesi i krahut është një nga lojtarët më të suksesshëm në historinë e futbollit.

Karriera e tij është plot suksese për klubin dhe kombëtaren dhe ai ka përvojën e duhur ndërkombëtare që i përshtatet çdo klubi.

Transferimi i tij te Lazio e ndihmoi klubin bardhekaltër të rriste nivelin e cilësisë dhe eksperiencës; Pedro, në fakt, përveçse di të fitojë, di edhe të përballet me ndeshje vendimtare.

Me teknikë të shkëlqyer dhe nuhatje për gola që jo të gjithë e kanë; formon, me Felipe Anderson dhe Immobile, një treshe të respektuar. Le të shohim sa i gjatë është lojtari spanjoll.

Me të drejtë kemi theksuar se Pedro është lojtari më i shkurtër në të gjithë kampionatin italian; konkretisht, ai është 1 metër dhe 67 centimetra i gjatë.

Mund të themi se goditja me kokë nuk është në të vërtetë forca e tij; Në fakt, në topat e lartë, ai lufton jashtëzakonisht për të mbizotëruar ndaj mbrojtësve kundërshtarë, por karakteristikat e tij janë të ndryshme dhe duhet theksuar se arrin t’i shfrytëzojë në mënyrën më të mirë.

Të qenit lojtari më i shkurtër në Serie A është një rekord për t’u krenuar; megjithatë, Pedro e di shumë mirë se cilat janë cilësitë e tij dhe arrin të jetë vendimtar në fushë pavarësisht se nuk është më i gjati nga të gjithë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore