Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Kupa/ Milani kualifikohet me penallti, pret fituesin mes Interit dhe Fiorentinës

Kupa/ Milani kualifikohet me penallti, pret fituesin mes Interit dhe

Milani është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Italisë dhe pret të mësojë sot rivalin, pas përballes Inter-Fiorentina. Mund të ketë një derbi, por kjo vendoset në fushën e blertë dhe në kampion kuqezi për momentin fokusin e kanë te kampionati.

Në këtë ndeshje e rëndësishme ishte se Ibrahimoviç u fut që në minutat e para në lojë, por që trajneri Pioli u detyrua ta ndërronte në pjesën e dytë të lojës.

Trajneri Stefano Pioli ka folur pas ndeshjes me Torinon, që kuqezinjtë e kaluan pas gjuajtjes së penalltive. “Nuk mund të mos jem i kënaqur me ndeshjen, pasi ishte e katërta në nëntë ditë. Në asnjë moment nuk na ka munguar shpirti i garës dhe intensiteti.

Është për të ardhur keq që nuk e fituam brenda 90 minutave, por gjithsesi treguam cilësi. Nuk është e lehtë t’i kthesh në gola pesë penalltitë”, u shpreh fillimisht trajneri i kuqezinjve në Milan TV, ndërkohë që vijoi diskutimin.


“Ne besojmë në cilësitë tona. Gjithmonë mendojmë pozitivisht gjatë ndeshjeve dhe qëndrojmë të përqendruar. Ndeshjet janë të vështira dhe të komplikuara, ndaj ju duhet ai lloj besimi”, përfundoi Stefano Pioli, i cili po drejton me sukses Milanin prej sezonit të shkuar.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore