Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Koret raciste të serbëve në Beograd ndaj Ibras, UEFA hap hetimin për klubin e Crvena Zvezda

Koret raciste të serbëve në Beograd ndaj Ibras, UEFA hap hetimin

UEFA caktoi një hetues disiplinor të martën për të parë pretendimet se Zlatan Ibrahimoviç ishte sulmuar me sulme raciste gjatë ndeshjes mes AC Milan dhe Crna Zvezda në Beograd javën e kaluar.

Ibrahimoviç ishte ulur në tribunë si një zëvendësues gjatë ndeshjes së Ligës së Evropës në Serbi dhe pamjet u shfaqën në detaje të fyerjeve që i bërtitën atij.

Abuzimi i pretenduar synonte origjinën e familjes ballkanike të Ibrahimoviç. Ai lindi në Suedi nga prindër nga Bosnja dhe Hercegovina dhe Kroacia.

Megjithëse nuk u shitën asnjë biletë tifozëve për ndeshjen e 32-të, zyrtarët dhe pritësit e klubit të Yllit të Kuq ishin në tribunën kryesore.

Rregullat disiplinore të UEFA i bëjnë klubet vendase përgjegjëse për incidentet brenda stadiumit të tyre. UEFA nuk dha asnjë afat kohor që hetuesi i saj të raportojë në komitetin disiplinor. Milani pret ndeshjen e dytë të enjten pasi barazoi në Beograd 2-2.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore