Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Kapet afrikani me çantën e mbushur me euro në Rinas

Kapet afrikani me çantën e mbushur me euro në Rinas

Katër raste paligjshmërie janë evidentuar në Rinas gjatë kontrolleve të Policisë Kufitare.

Një 33-vjeçar është arrestuar, pasi u kap me dokumente të falsifikuara.

Në bashkëpunim me autoritetet doganore në hyrje të Republikës së Shqipërisë, është kaluar për kontroll në vijën e dytë, çanta e shtetasit afrikan E. N., i cili ishte nisur nga Dubai.

Gjatë kontrollit të çantës së këtij shtetasi, janë gjetur 62000 euro, të cilat ky shtetas nuk i kishte deklaruar. Në përfundim të veprimeve hetimore, shtetasi E. N., u vu nën hetim për veprën penale “Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi”.

Gjithashtu, si rezultat i kontrolleve për rritjen e sigurisë së udhëtarëve, i është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë lodër një shtetasi egjiptian, i cili ishte me urdhër dëbimi nga Shqipëria.

Ndërsa rasti i katërt është një 37-vjeçare banuese në Tiranë, e cila ka braktisur djalin e saj të mitur 16 vjeç, në Gjermani.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore