Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Kaosi në familjen e Pogba, rrëfehet vëllai i arrestuar: Videoja kërcënuese ndaj Paul ishte ide e imja

Kaosi në familjen e Pogba, rrëfehet vëllai i arrestuar: Videoja

Mathias Pogba, vëllai i madh i Paul, është në paraburgim së bashku me persona të tjerë, siç shkruan “Le Monde”. Ndërsa ishte në paraburgim ai rrëfeu, sipas “Le Parisien”, se ishte i vetmi ithtar (organizator) i videos së publikuar më 27 gusht, në të cilën premtoi “zbulime” për mesfushorin e Juventusit.

Në fakt, këto deklarata të Mathias shkojnë në drejtim të kundërt me fjalët e Paul se Mathias ishte “nën presion” nga njerëzit që donin t’i zhvatnin paratë. Ky i fundit, javën e kaluar, me zërin e ish-avokatit të tij, tha se “nuk kishte asnjë lidhur me ndonjë manovër zhvatjeje ndaj vëllait të tij Paul”.

Historia ka të bëjë me një ankesë të 16 korrikut nga Paul Pogba në zyrën e prokurorit të Torinos, në të cilën u raportuan përpjekje për zhvatje midis marsit dhe korrikut 2022 për 13 milionë euro.

Binjaku i Florentin Pogba është dëgjuar që nga e mërkura si pjesë e hetimit gjyqësor të hapur më 2 shtator në Paris. Paul Pogba kishte thënë, në marrjen në pyetje pas denoncimit, se përfundoi përpara disa miqve të fëmijërisë dhe dy burrave me kapuç, të armatosur, të cilët e qortuan se nuk i kishte ndihmuar financiarisht. Njëri nga dy personat me fytyrën e mbuluar ishte Mathias.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore