Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Kaos në “Air Albania”/ Tifozët boshnjakë “marrin krahë” nga fitorja dhe përleshen me policinë

Kaos në “Air Albania”/ Tifozët boshnjakë

Sfida në “Air Albania” mes Tiranës dhe Zrinjskit, e vlefshme për Conference League nuk ka përfunduar siç duhet.

Shkak është bërë një tension i krijuar pas takimit jashtë stadiumit, me protagonist tifozët boshnjakë. Raportohet se këta të fundit janë përleshur me policinë, duke krijuar kështu një situatë të pakëndshme.

Si pasojë e përplasjes, disa policë kanë mbetur të plagosur, ndërsa mësohet se është qëlluar me shishe dhe mjete qelqi të marra nga lokale jashtë stadiumit.Disa tifozë janë shoqëruar në komisariat.

Kampionët boshnjakë fituan me rezultatin 0-1 ndaj Tiranës, ndërsa ka ende shpresë për kualifikim në ndeshjen e kthimit që luhet në Bosnje-Hercegovinë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore