Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

“Ka qenë ndeshja Vllaznia-Flamurtari"/ Shokon ish-arbitri: Si më kërcënuan me armë, tre makina...

“Ka qenë ndeshja Vllaznia-Flamurtari"/ Shokon ish-arbitri: Si

Ish-arbitri, Lorenc Jemini, i ftuar në emisionin “Jashtë Loje” në Top Neës, në një intervistë me moderatoren, Sidorela Gjoni, ka shokuar me një deklaratë të tij. Duket si një film, por është një përjetim i vërtetë i Lorencit.

Në kohën kur ai ishte aktiv, me veprimtaritë dhe ndeshjet sportive, Jemini ka deklaruar se më parë tre makina i kanë ndërprerë rrugën dhe e kanë kërcënuar me armë.

I pyetur për ndeshjet më të vështira që ka përjetuar, Jemini shprehet:

“Ka qenë ndeshja Vllaznia-Flamurtari vite më parë. Duke ardhur rrugës na la policia, sa ikëm me makinë, shikoj një makinë para në autostradë që ul shpejtësinë dhe kthehet papritur vjen edhe një makinë tjetër në krahun e majtë e një nga mbrapa . Dy ishin pa targa, kur shikoj një me një armë ‘shot gun’ më vjen tek xhami.

Benz-i mbyllej nga brenda e nuk hapeshin dyert. Gjeta një hapësirë futem mes dy makinave e dola, por këta na ndiqnin, derisa në një moment u ndesha me Forcat Renea, por unë nuk iu mbaja mend as fytyrat.”

Pasi tregoi gjithë historinë, Jemini jep një mesazh që vetëm sporti nuk duhet të përçojë akte dhune, sepse sporti gjithmonë transmeton buzëqeshje.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore