Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Ka mbetur pa ekip, Jack Wilshere pritet të rikthehet te Arsenali

Ka mbetur pa ekip, Jack Wilshere pritet të rikthehet te Arsenali

Pasi u rrit në ekipet e moshave të Arsenalit, Jack Wilshere debutoi me “topçinjtë” kur ishte vetëm 16-vjeç dhe shumë shpejt u shndërruar në një titullar të mesfushës së skuadrës që atëherë drejtohej nga Arsene Wenger.

Megjithatë prej 5 vitesh karriera e futbollistit anglez ka marrë tatëpjetën dhe pas dy eksperiencave te Bournemouth e një te West Ham ndërmjet, e sheh veten pa skuadër, ndonëse ka vetëm 29 vite mbi supe.

Së fundi Wilshere ka takuar drejtuesit e Arsenalit dhe ka arritur një marrëveshje paraprake për të rinisur stërvitjen në klubin londinez, me shpresën që do të bindë trajnerin Arteta për t’u bërë zyrtarisht pjesë e “topçinjve”.

Mesfushori pritet të vihet nën urdhrat e trajnerit spanjoll brenda kësaj jave dhe do të ketë kohë deri në fund të muajit për të treguar se vlen ende dhe është gati të rikthehet të veshë fanellën e Arsenalit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore