Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Juventusi ul me këmbë në tokë Milanin, i shkakton humbjen e parë sezonale

Juventusi ul me këmbë në tokë Milanin, i shkakton humbjen e

Juventusi ka fituar në “San Siro” derbin ndaj Milanit me rezultat 3-1, duke u shkaktuar humbjen e parë sezonale kuqezinjve.

Ndeshja e vlefshme e javës së 16-të nisi më mirë për Zonjën e Vjetër që kishte më shumë raste.

Fillimisht Federico Chiesa qëlloi shtyllën në minutën e 16-të, që ishte një paralajmërim se golin ishte rrotull.

Pas vetëm dy minutash, Juventusi gjen golin pas një aksioni të bukur të Paulo Dybalas dhe Chiesas, ku ky i fundit shënoi për 1-0.

Edhe pse kishte raste nga të dy skuadrat, goli i dytë erdhi në minutën e 41-të.

Një kundërsulm i bukur i Milanit u kthye në gola nga Davide Calabria (1-1), rezultat me të cilin u mbyll edhe pjesa e parë.

Juventusi e ktheu epërsinë në minutën e 62-të të ndeshjes, kur përsëri Dybala dhe Chiesa bashkëvepruan. Italiani gjuajti bukur për të mposhtur Gigi Donnaruman për 2-1.

Kur pritej që Milani të kthehej në lojë, Juventusi filloi të përfitojë  nga kundërsulmet. Disa minuta më vonë, Zonja e Vjetër gjeti golin e qetësisë.

Dejan Kulusevski me një aksion individual futet në zonë dhe pason për McKennie që shënoi për 3-1.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore