Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Juventus mposhtet nga Cagliari, Ronaldo nuk arrin të shënojë

Juventus mposhtet nga Cagliari, Ronaldo nuk arrin të shënojë

Shpresat e Cristiano Ronaldos për t’u shpallur si golashënuesi më i mirë i Evropës duket se u shuan mbrëmë, pasi ai nuk arriti të shënojë ndaj Calgari.

Ronaldo ka shënuar 31 gola të jashtëzakonshëm në Serie A këtë sezon, por nuk ja doli të arrinte suksesin.

Juventusi udhëtoi pa motivim në fushën e Cagliarit, ku u mposht me rezultatin 2-0. Bardhezinjtë jo vetëm që nuk morën pikë, por nuk arritën të ndihmonin për të shënuar as Cristiano Ronaldon, që me vetëm një ndeshje të mbetur do ta ketë të pamundur për të barazuar apo parakaluar Ciro Immobilen në garën për Këpucën e Artë në Itali dhe Europë (35 laziali, 31 CR7) .

Në “Sardegna Arena” të Cagliarit, të dy golat e vendasve u shënuan në pjesën e parë me autorë Gaglianon dhe Simeonen.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore