Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Juve arrin rekord, fiton titullin e nëntë radhazi

Juve arrin rekord, fiton titullin e nëntë radhazi

Juventus shpallet kampion i Italisë dy javë përpara përfundimit të kampionatit italian. Fitorja e së dielës ndaj Sampdorias me rezultatin 2-0 mbylli kampionatin e Seria A duke bërë bardhezinjtë të fitojnë titullin 36-të dhe të nëntin radhazi.

Një Juventus i pandalshëm,, pavarësisht polemikave të shumta që ishin ekipet rivale si Inter, Napoli apo dhe Lazio që dështuan në tentativën për të mposhtur kampionët në fuqi

Në ndeshjen ndaj Sampdorias goli i parë erdhi nga këmbët e Kristiano Ronaldos, nëminutat e fundit të pjesës së parë. Për portuguezin ky ishte goli i 31-të personal.

Në pjesën e dytë të lojës, dorianët ishin të pafuqishëm ndaj bardhezinjve dhe dorëzohen në minutën e 67-të me  Bernardeskin dhe kështu nis numërimi mbrapsht.

Ky ishte titulli i parë për trajnerin Sarri, 61-vjeçari është u vu jo pak në qendër të mënyrës së përzgjedhjes së skemave, por që lë gjurmë ne Juventusin në kampionatin italian.

E keqja më e vetme e kësaj mbrëmje ishin dëmtime e De Light dhe Dibalasë, që mund të jenë në dyshim në përballjen me Lion, e vlefshme për ndeshjet Champions. Këtu pa llogaritur dhe humbjen e penalltisë nga Ronaldo në minutat e fundit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore