Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Jozyrtare / Chelsea ofertë rekord për Haaland

Jozyrtare / Chelsea ofertë rekord për Haaland

Me bindjen se në këtë kohë krize financiare të thelluar nga pandemia asnjë klub nuk do të guxojë t’ja marrë talentin Erling Haaland, Borusia Dortmund i vuri një çmim shitjeje prej 200 mln eurosh sulmuesit norvegjez.

Shuma e stratosferike e vendosur nga gjermanët stepi klube si Real Madrit dhe PSG, që dukeshin më të interesuarat për të pasur shërbimet e talentit norvegjez.

Por, nga Anglia thonë se ka një emër po tenton çmendurinë dhe ai është Chelsea i miliarderit rus, Roman Abramoviç.

Sipas mediave britanike, oferta e Chelsea-t nuk është 200 mln euro, por është pranë kësaj shifre. Ato thonë se “The Blues” kanë ofruar plot 180 mln euro për në arkën e Dortmundit, një shifër që nëse do të ishte e vërtetë do të lëkundë edhe vetë klubin gjerman.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore