Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

“Jo nuk e firmos këtë”/ Është tifoz i Real Madrid, piloti i Formula 1 refuzon të japë autograf në bluzën e Barcelonës (VIDEO)

“Jo nuk e firmos këtë”/ Është tifoz i Real

Futbolli është më shumë se një sport, dhe shpesh herë ndikon shumë në jetën e tifozëve që e ndjekin.

Kështu ka ndodhur dhe për Carlos Sainz, pilotin e Ferrarit në Formula 1, i cili përveç pasionit për garat me makina, njihet dhe si një tifoz i madh i Real Madrid, skuadrës së qytetit ku ai ka lindur.

Së fundmi është bërë virale një video, ku piloti refuzon të lërë autografin e tij për një tifoz në fanellën e Barcelonës, klubit rival të madrilenëve.

Teksa piloti ishte duke lëvizur me makinën e tij, ai shihet teksa ndalon për të përshëndetur tifozët, ndërsa aty i shfaqet dhe një djalë me një stilolaps dhe me bluzën e katalanasve duke kërkuar t’i marrë një autograf.

Por Sainz i përgjigjet shkurt duke i thënë “Jo nuk e firmos këtë unë”. Tifozi e mori me sportivitet, duke qeshur dhe duke bëritur “Forca Barça”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore