Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

James Rodriguez hero në Katar, i shpëton jetën mbrojtësit kundërshtar

James Rodriguez hero në Katar, i shpëton jetën mbrojtësit

James Rodriguez është kthyer në hero në Katar. Fantazisti kolumbian, i cili firmosi me Al Rayyan në ditët e fundit të muajit shtator, i ka shpëtuar jetën mbrojtësit kundërshtar Ousmane Coulibaly.

Al Rayyan fitoi 3-0 ndaj Al Wakrah, James realizoi dy nga golat e skuadrës, teksa golin më të bukur e realizoi në fundin e pjesës së parë. 32-vjeçari nga Mali pësoi një arrest kardiak dhe ra pa ndjenja në fushë.

Në ndihmë të lojtarit të ekipit udhëtues erdhi James, i cili ruajti gjakftohtësinë, vendosi anash kokën e mbrojtësit afrikan, në mënyrë që ky i fundit të vijonte të merrte frymë deri në momentin që në fushë zbarkuan stafet mjekësore.

Këta të fundit e cilësuan vendimtar veprimin e James Rodriguez, i cili ka marrë vlerësime të shumta për gjestin e tij, teksa na kujtoi atë që bëri Simon Kjaer kundrejt Christian Eriksen në Euro 2020.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore