Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Italia fiton ndeshjen e krenarisë / Mancini thyen një tjetër rekord

Italia fiton ndeshjen e krenarisë / Mancini thyen një tjetër

Italia fitoi ndeshjen e prestigjit për vendit e tretë të Ligës së Kampionëve, pasi mposhti me rezultatin 2-1 skuadrën e Belgjikës.

Në ndeshjen pa asnjë trofe e objektiv, pasi finalja e këtij kompeticioni diskutohet mes Spanjës dhe Francës, në lojë ishte vendi i tretë dhe krenaria. Kampionët e sapokurorëzuar të Europës dolën fitimtarë në këtë duel.

Golat u shënuan që të gjithë në pjesën e dytë. Barella gjeti golin e parë për italianët pak sekonda pas rinisjes së lojës, ndërsa Berardi në minutën e 65 dyfishoi rezultatin. Për belgët shënoi de Ketelaere në minutën e 86-të.

Pas rekordit të vendosur me 37 ndeshje radhazi pa provuar shijen e humbjes, që u thy vetëm nga Spanja në gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve, Roberto Mancini me këtë fitore theu edhe rekordin duke u bërë trajneri i parë i Italisë që arrin më shpejt numrin e 30 fitoreve.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore