Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Ish-trajneri i kombëtares së Brazilit dhe Real Madrid rezulton pozitiv me Covid-19

Ish-trajneri i kombëtares së Brazilit dhe Real Madrid rezulton pozitiv

Ish-trajneri i kombëtares së Brazil dhe ekipit të Real Madrid, Vanderlei Luksemburgo ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Luksemburgo në rrjetet sociale. Ai bëri me dije se nuk ka simptoma të sëmundjes, megjithatë është në kujdesin e vazhdueshëm të mjekëve.

Aktualisht trajneri drejton ekipin e Palmeiras në Brazil.

“Bëra testin dhe dola pozitiv me Covid-19. Tani ndodhem në karantinë në shtëpi, si i dënuar,” u shpreh në formë ironike, trajneri 68-vjeçar.

Vanderlei Luxemburgo, që së fundmi është operuar në fshikëzën e tëmthit, garantoi se nuk ka dhimbje dhe se mjekët e ekipit të Palmeiras po bëjnë gjithçka për të.

Luxemburgo fitoi me kombëtaren e Brazilit, Kupën e Amerikës në vitin 1999. 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore