Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Ish-lojtari i Real Madrid i rikthehet futbollit, i befason të gjithë me fizikun e ‘tmerrshëm’

Ish-lojtari i Real Madrid i rikthehet futbollit, i befason të gjithë

Royston Drenthe është kthyer në Spanjë, nëntë vjet pasi u largua nga Real Madridi, për t’u bashkuar me Racing Murcia, por ka befasuar me kilet e tepërta.

Pas një magjie me Kozakken Boys në nivelin e tretë të futbollit holandez, Drenthe ka nënshkruar një marrëveshje deri në fund të sezonit me Racing Murcia dhe u prezantua të enjten.

Megjithatë, holandezi ka befasuar të gjithë pas rikthimit në futboll, pasi nuk dukej në gjendje të shkëlqyeshme fizike në seancën e tij të parë stërvitore me ekipin nga Divizioni Tercera.

Në seancën e tij të parë stërvitore pas kësaj prezantimi, Drenthe dukej se ishte mbipeshë, pasi nuk kishte luajtur futboll të nivelit të lartë që kur u largua nga Sparta Rotterdam në vitin 2019.

Para kësaj lëvizje, ai ka bërë një pushim dy-vjeçar nga loja dhe i ka kushtuar kohën talentin të tij për të filluar një karrierë si reper.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore